L3 PRURIGO - nie drap się! Najsilniejsza maść na świąd i swędzenie skóry!

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 30,49 zł 30.49
ilość szt.

INFOLINIA I ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE 603 895 200

L3 Prurigo to najsilniejsza na polskim rynku maść antyświądowa. Trudno dostępna w aptekach, u nas dostępna bez ograniczeń!
 
 
Aby złagodzić nieprzyjemne objawy swędzenia charakterystyczne dla wszawicy zastosuj Maść L3 Prurigo (z aplikatorem). Jest to nowoczesny preparat o działaniu ochronno-pielęgnacyjnym, zabezpieczający długotrwale przed czynnikami drażniącymi. Stosowany jako środek ochronny w profilaktyce świądu, łagodzący swędzenie, pieczenie i podrażnienia skóry, spowodowane m.in. infekcjami pasożytów skórnych takich jak świerzbowiec lub wszy (ukąszenia, odczyny alergiczne na skórze, przeczosy).
 
Świerzb (świerzbowiec ludzki, inaczej świerzbowiec drążący): Jednym z podstawowych objawów infekcji świerzbowcem  ludzkim jest intensywne, uporczywe swędzenie skóry w miejscach zainfekowanych, doprowadzające do odruchowego drapania się. Ponieważ świerzbowiec jest pasożytem ciepłolubnym, świąd nasila się zwłaszcza w nocy, podczas snu (rozgrzanie ciała pod kołdrą). Świąd nocny spowodowany jest intensywnym rozmnażaniem się pasożyta w warunkach rozgrzania ciała jego żywiciela (czyli człowieka).
 
Świerzbowce drążąc w skórze korytarze powodują świąd. Człowiek drapiąc się może dodatkowo uszkadzać skórę oraz zakażać ją bakteriami ropotwórczymi. Silne swędzenie powoduje odruchowe drapanie się, w wyniku czego powstają pęcherzyki, grudki, spryszczenia (łac. eczematisatio). Przez uszkodzoną skórę może dojść do wtórnych infekcji - zliszejcowacenia (łac. impetiginisatio) skóry. Nierzadko dochodzi również do reakcji alergicznych skóry!
 
Świąd skóry wywołany infekcją świerzbowca może utrzymywać się nawet do 14 dni od skutecznego zwalczenia pasożyta w skórze. Dlatego tak ważne jest złagodzenie świądu w trakcie kuracji i przez kilkanaście dni po jej zakończeniu, aż do zagojenia się wyleczonej skóry.
 
Uwaga: Sama maść L3 Prurigo nie posiada własności biobójczych (tzn. nie zabija świerzbowca). Jeżeli świąd skóry spowodowany jest infekcją świerzbowca ludzkiego, zalecamy jej stosowanie do uśmierzania uporczywego swędzenia. Maść L3 Prurigo winna być stosowana równolegle z innym, naskórnym preparatem zwalczającym pasożyta, a także przez kilkanaście dni po jego zastosowaniu, aż do ustąpienia objawów świądu skóry (po wytępieniu pasożyta). Maść L3 Prurigo łagodząc świąd skóry wywołany infekcją pasożytniczą, znacząco ułatwia opanowanie odruchowego drapania się zarażonej osoby.

Stosowanie: Zaleca się nakładać cienką warstwę maści L3 Prurigo na miejsca podrażnione kilka razy dziennie. Do stosowania miejscowego np. na skórę miejsc intymnych, krocza, odbytu (np. przy wszawicy łonowej, świerzbie) służy odpowiedni aplikator dołączony do opakowania.

Składniki L3 Prurigo: lanolin,
petrolatum, aqua, paraffinum liquidum, laureth 9, salvia officinalis, ethylparaben.
 
Opakowanie: 25 g (tuba aluminiowa).

Status produktu: dermakosmetyk - produkowany w warunkach farmaceutycznych. Produkt przebadany dermatologicznie.
 

TOP 3 na świerzb! Produkty najczęściej kupowane w ubiegłym tygodniu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl