L3 PRURIGO - nie drap się! Najsilniejsza maść na świąd i swędzenie skóry!

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 28,99 zł 28.99 PLN
quantity szt.

INFOLINIA I ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE 603 895 200

NAJMOCNIEJSZA NA POLSKIM RYNKU MAŚĆ NA ŚWIĄD SKÓRY!
 
TRUDNO DOSTĘPNA W APTEKACH, W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM DOSTĘPNA OD RĘKI !!!


Aby złagodzić nieprzyjemne objawy podrażnienia i pieczenia naskórka, swędzenie i ostry świąd skóry, odbytu i okolic intymnych - zastosuj Maść L3 Prurigo (z aplikatorem). Jest to nowoczesny preparat o działaniu ochronno-pielęgnacyjnym, zabezpieczający długotrwale przed czynnikami drażniącymi.

Maść L3 Prurigo stosowana jest na świąd skóry, odbytu, krocza i okolic intymnych! Stosowana także jako środek łagodzący swędzenie, pieczenie i podrażnienia skóry spowodowane ukąszeniami pasożytów skórnych (np. świerzbowiec, wszy) lub owadów (np. meszki, komary - zwłaszcza przy silnych odczynach alergicznych).

Świąd, w zależności od nasilenia objawów i miejsc występowania, możemy podzielić na kilka typów:
     - swędzenie skóry (ogólne),
     - swędzenie skóry głowy,
     - świąd ciała i świąd skóry (ogólny),
     - świąd pochwy (świąd sromu),
     - świąd moszny,
     - świąd odbytu,
     - świąd starczy,
     - swędzenie i świąd wywołane infekcjami pasożytów skórnych (świerzb/świerzbowiec, wszy/wszawica).
 
Świąd (rodzaje, przyczyny, objawy) został opisany szerzej na stronie internetowej:  www.swiad.pl
 
Świerzb (świerzbowiec ludzki, inaczej świerzbowiec drążący)*:
Jednym z podstawowych objawów infekcji świerzbowcem  ludzkim jest intensywne, uporczywe swędzenie skóry w miejscach zainfekowanych, doprowadzające do odruchowego drapania się. Ponieważ świerzbowiec jest pasożytem ciepłolubnym, świąd nasila się zwłaszcza w nocy, podczad snu (rozgrzanie ciała pod kołdrą). Świąd nocny spowodowany jest intensywnym rozmnażaniem się pasożyta w warunkach rozgrzania ciała jego żywiciela (czyli człowieka).
 
Świerzbowce drążąc w skórze korytarze powodują świąd. Człowiek drapiąc się może dodatkowo uszkadzać skórę oraz zakażać ją bakteriami ropotwórczymi. Silne swędzenie powoduje odruchowe drapanie się, w wyniku czego powstają pęcherzyki, grudki, spryszczenia (łac. eczematisatio). Przez uszkodzoną skórę może dojść do wtórnych infekcji - zliszejcowacenia (łac. impetiginisatio) skóry. Nierzadko dochodzi również do reakcji alergicznych skóry!
 
Świąd skóry wywołany infekcją świerzbowca może utrzymywać się nawet do 14 dni od skutecznego zwalczenia pasożyta w skórze. Dlatego tak ważne jest złagodzenie świądu w trakcie kuracji i przez kilkanaście dni po jej zakończeniu, aż do zagojenia się wyleczonej skóry.
 
Uwaga**: Sama maść L3 Prurigo nie posiada własności biobójczych (tzn. nie zabija świerzbowca). Jeżeli świąd skóry spowodowany jest infekcją świerzbowca ludzkiego, zalecamy jej stosowanie do uśmierzania uporczywego swędzenia. Maść L3 Prurigo winna być stosowana równolegle z innym, naskórnym preparatem zwalczającym pasożyta, a także przez kilkanaście dni po jego zastosowaniu, aż do ustąpienia objawów świądu skóry (po wytępieniu pasożyta). Maść L3 Prurigo łagodząc świąd skóry wywołany infekcją pasożytniczą, znacząco ułatwia opanowanie odruchowego drapania się zarażonej osoby.
 
Stosowanie: Zaleca się nakładać cienką warstwę maści L3 Prurigo na miejsca podrażnione kilka razy dziennie. Do stosowania miejscowego np. na skórę miejsc intymnych (np. świąd krocza) służy odpowiedni aplikator dołączony do opakowania, który należy przykręcić do tuby.
 
Składniki L3 Prurigo: lanolin, petrolatum, aqua, paraffinum liquidum, laureth 9, salvia officinalis, ethylparaben.

Wielkość opakowania (tuby): 25 g
 
Status produktu: kosmetyk (dermakosmetyk) produkowany w warunkach farmaceutycznych GMP. Produkt przebadany laboratoryjnie i dermatologicznie. Numer w rejestrze IMP: RK/186709/2007
 
 
 
Infolinia i zamówienia telefoniczne:  603 895 200
.
 .....................................................................................................................................................................

TOP 3 na świerzb! Produkty najczęściej kupowane w ubiegłym tygodniu

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl