Zwalczanie świerzbowca w mieszkaniu

Jest to pasożyt, do którego zwalczania trzeba podejścia kompleksowego. Świerzbowiec może osiadać nie tylko na skórze, ale także ubraniach, meblach tapicerowanych, pościeli, poduszkach i wielu innych elementach wyposażenia Twojego domu. Konieczne jest więc wdrożenie leczenia zakażenia tymże pasożytem, a także pozbycie się go ze wszystkich innych powierzchni. Jak to zrobić? Jakie środki najlepiej działają na świerzbowca, a co z kolei zdecydowanie nie zadziała? Tego dowiesz się, czytając przygotowany przez nas artykuł.

Produkty biobójcze - proszki, spraye i inne

W celu pozbycia się pasożyta, koniecznie jest stosowanie odpowiednich środków - koncentratów, proszków, sprayów i innych. W ofercie naszego sklepu sprzedajemy różnego rodzaju preparaty służące do prania ubrań czy pościeli bądź inne przeznaczone do mycia różnych powierzchni domu, na których mógł osiąść świerzbowiec. Co warto wziąć pod uwagę w kompleksowym usuwaniu świerzbowca w swoim domu? Koniecznie poddaj czyszczeniu też łózka, materaca, dywany czy koce - pasożyty bardzo lubią te miejsca.

Permetryna - sposób na usunięcie świerzbowca

Jednym ze środków, wykazującym bardzo dużą skuteczność w usuwaniu wspomnianego tutaj pasożyta, jest permetryna. Jest to związek chemiczny o organicznej naturze, który występuje w bardzo wysokim (nawet do 25%) stężeniu w proponowanych przez nas preparatach biobójczych. Największym atutem stosowania tego rodzaju związku chemicznego jest fakt, że nie jest praktycznie szkodliwy dla ludzi, z kolei dla wszelkich owadów oraz świerzbowca (a także innych mikroskopijnych pasożytów) stanowi śmiertelną truciznę.

Co stosować, aby pozbyć się świerzbowca w domu?

Przede wszystkim warto zainwestować w wysokiej klasy preparaty biobójcze przeznaczone do usuwania pasożytów w domu lub mieszkaniu. Takie produkty dostępne są w sklepie internetowym Stop-swierzb.pl. W asortymencie proponujemy takie środki, jak: preparaty do smarowania i mycia skóry, spray biobójczy do tkanin, skoncentrowany płyn lub proszek do prania tkanin i wiele innych podobnego rodzaju środków. Bardzo ważne jest, aby do zwalczania świerzbowca podejść kompleksowo. Skupić się na jego usunięciu nie tylko ze skóry, ale też powierzchni mebli (szczególnie tapicerowanych), pościeli, ubrań czy innych tkanin.

Inne sposoby na świerzbowca

Jeśli zajmujesz się myciem powierzchni, takich jak na przykład podłogi, warto do dodać odrobinę roztworu permetryny, który doskonale radzi sobie z usuwaniem pasożyta. Jeśli masz tekstylia, których nie można poddać standardowemu praniu, możesz wykorzystać plastikowe, szczelnie zamykane worki. Takie tekstylia, ubrania i inne przedmioty, możesz spakować do wspomnianego worka, szczelnie go zamknąć i odstawić na około trzy tygodnie – jest to czas, w którym świerzbowiec powinien samoczynnie wymrzeć.

Niemniej warto zdecydować się na zakup specjalnie dostosowanych do tego preparatów. Możesz mieć wtedy większą pewność, że skutecznie walczysz z pasożytem świerzbu. To jednak nie wszystko. Preparaty biobójcze doskonale radzą sobie także ze zwalczaniem innego rodzaju pasożytów, między innymi: pchły lub wszy.

Co zdecydowanie nie zadziała na świerzbowca?

Zapomnij przede wszystkim o takich praktykach, jak ozonowanie mieszkania. Świerzbowiec to pasożyt o nieco bardziej złożonej strukturze niż bakteria czy wirus, ozonowanie mieszkania może być więc mało skuteczne w jego pozbyciu się. Ponadto nie pomoże także pryskanie roztworem octu bądź środkami dezynfekującymi stworzonymi na bazie alkoholu. Lepiej jest postawić na pewne rozwiązania, jakie możesz kupić w naszym sklepie online.

Skuteczne zwalczanie świerzbowca

Pamiętaj, że po zobaczeniu objawów świerzbowca, twoim pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z lekarzem. To on wdroży odpowiednie leczenie z objawów, jakie powstają w wyniku zakażenia się pasożytem. Następnie ważne jest poinformowanie rodziny, z którą mieszkasz o sytuacji. Pozwoli to na wdrożenie działań profilaktycznych. Pamiętaj też, że świerzbowca trzeba zwalczać wielowymiarowo, nie tylko na skórze, ale też wszelkiego rodzaju powierzchniach – tekstyliach, meblach tapicerowanych, ubraniach, pościelach i innych.

 

Lekarska e-Konsultacja z e-Receptą* na świerzb

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl