Skąd bierze się świerzb

Uciążliwe swędzenie na powierzchni ciała może wynikać z możliwości zarażenia się świerzbem - pasożytem, który może utrudniać codzienne funkcjonowanie ze względu na dość dotkliwe objawy.

czytaj całość »
Świerzb a inne choroby

W innym artykule wspominaliśmy już, że świerzb pojawia się między innymi przez styczność z zarażonymi tym pasożytem osobami, poprzez niewłaściwą higienę, a także w wyniku obniżenia się odporności.

czytaj całość »
Świerzb - zapobieganie

Bardzo często profilaktyka ułatwia walkę z chorobami i niweluje szanse na ich wystąpienie. Z tego względu w artykule omówimy sposoby, które mogą pomóc w uniknięciu dolegliwości skórnych, wywoływanych przez Sarcoptes scabiei.

czytaj całość »
Świerzb – jak można się zarazić

Wiedza o tym, jak świerzb się przenosi, powinna być powszechna. Dzięki temu w wielu przypadkach będzie można go uniknąć lub odpowiednio wcześnie rozpoznać dolegliwość i bezzwłocznie rozpocząć leczenie.

 

czytaj całość »
Świerzb - leczenie

W poprzednich publikacjach omówione zostały podstawowe fakty, dotyczące choroby. W tym artykule podejmiemy temat sposobów leczenia świerzbu oraz też czasu, potrzebnego na pełną rekonwalescencję.

czytaj całość »
Świerzb – objawy

Niektóre objawy choroby udaje się rozpoznać stosunkowo wcześnie, inne nie. Na co więc zwrócić uwagę, gdy podejrzewamy świerzb? Jakie objawy wskazują na to, że mamy do czynienia z infekcją skóry wywołaną przez roztocze Sarcoptes scabiei? Po jakim czasie od kontaktu z patogenem chorobotórczym mogą wystąpić symptomy? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Świerzb - czym jest?

Choroby skóry są bardzo powszechne, a jedną z najczęściej występujących na całym świecie jest infekcja skóry świerzbowcem ludzkim czyli świerzb. W tym artykule przedstawimy dokładnie, czym jest świerzb oraz jakie są jego przyczyny. W kolejnych publikacjach przedstawimy objawy choroby, przebieg oraz jej leczenie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl